Odeslání článku emailem
| zpět ke článku |
Komu (email):
Od (email):
Předmět:
Připsat:

Ordinace v Růžové zahradě
opět někdo opakuje MYLNÝ názor, že není důležitý biologický otec, ale ten, kdo tě vychoval... tentokrát z televizní obrazovky v celkem sledovaném seriálu Ordinace v Růžové zahradě...
Přítel Evelýny Cyril předává Martinovi své smutné životní zkušenosti s mnoha střídajícími se otci a přitom tvrdí, že důležité je především "duchovní pozozumění"... V čemž se velmi mýlí!

V Ordinaci je množství schématičností, postavy jsou jednou nastaveny a takové zůstávají, k jejich posunování pak musí docházet násilným manipulováním, vývoj nevychází z postav samotných. Úchvatný je také bezelstně nekritické vykreslení hrůzného stavu našeho porodnictví a podobných zhůvěřilostí.

Tím nechci Ordinaci celou hodit do koše. Je to jeden z těch lepších a před realitou Vyvolených se tu a tam rádi podíváme na vystřižené hrdiny.

Přece jen bych ale chtěl poprosit scénáristku Lucii Konečnou i celý scénáristický tým Ordinace, aby - jestli už není pozdě - tuto "maličkost" zohlednili. Martin se může svému pravému otci bránit, ale to jen kopíruje přístup své matky, krásného anděla seriálu.

Pouto s rodiči je nesmírně silné. Tito lidé nám dali to nejdůležitější, co máme - život. A my jsme jim za to vděční v té nejhlubší vrstvě duše. Situace, kdy má člověk jiného otce než je zapsaný v matrice je mnohem častější než myslíme.

Hrál jsem jednou syna, který nevěděl, že má jiného otce. Byl to neuvěřitelný zmatek v hlavě. Šílený pocit, že mi všichni lžou, že ze mě všichni dělají blbce. Po konstelaci dotyčný přiznal, že byl psychiatricky léčen a hospitalizován...

PS: Jen by mě ještě zajímalo, proč ten nevinný dobrotivý anděl má už třetího partnera?
| 2005-11-25 08:34:23 || autor: Marek Páral |